GÜVENLİ İNTERNET HİZMETİ


PlusNet

Güvenli İnternet Hizmeti ücretsiz, kullanımı kolay, kullanıcının isteğine bağlı olan, bilgisayarınıza/tabletinize/telefonunuza uygulama/program yüklemeden, sizleri internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan sistemdir. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere dijital çağın sunduğu fırsatlardan tüm internet kullanıcılarının güvenli bir ortamda yararlanmasını sağlamak, zararlı içeriklere yönelik koruyucu önlemler almak, internetin risklerinden, zararlı içeriklerinden toplumu korumak için Güvenli İnternet Hizmeti kullanıma sunulmuştur.

Güvenli internet hizmeti tamamen ücretsiz bir sitemdir.

Güvenli internet hizmeti sadece talep eden abonelere sunulmaktadır, zorunlu değildir.

Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca çıkarılan Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliği’nin “İnternetin güvenli kullanımı” başlıklı 15. maddesi, tüm internet servis sağlayıcılara internetin güvenli kullanımına yönelik ücretsiz alternatif hizmet sunma yükümlülüğü getirmektedir.

Güvenli internet hizmeti çocuk ve aile profili olarak ikiye ayrılır.
Çocuk Profili: Çocuk Profili “beyaz liste” yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde güvenli olduğu onaylanmış İnternet sitelerine erişim sağlanmaktadır.
Aile Profili: Aile Profili “siyah liste” yöntemi ile çalışmaktadır. Bu profil kapsamında zararlı içeriğe sahip İnternet sitelerine erişilememektedir.
Aile profili kapsamında, Çocuk Profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sağlanmaktadır.
Aile profilini tercih eden vatandaşlar, talep ettikleri takdirde oyun, sohbet, sosyal medya sitelerine ve uygulamalarına erişimi filtreleme seçeneğine sahiptirler.

0850 420 50 75 numaralı çağrı merkezimizden veya online işlemler ile yapabilirsiniz.